Jak podnikat III.

Tvoříte si finanční plány anebo je to pro vás ztráta času?

Povolání podnikatele XXVI.

Právě probíráme základní etické principy podnikání. Minule byla řeč o lidské důstojnosti. Dnes přichází na řadu otázka společného dobra. To náš dokument hodnotí velmi vysoko. Vychází z předpokladu, že společenství lidských bytostí je odrazem společenství Boží Trojice.

Jak podnikat II.

Podnikáte, ale přesto myslíte jako živnostník? Že v tom není rozdíl? Poslechněte si druhý díl našeho rozhovoru s podnikatelem Jiřím Jemelkou.

Povolání podnikatele XXV.

Před minule jsme otevřeli kapitolu zaměřenou na etické sociální principy a jejich uvádění do podnikatelské praxe. Prvním základním etickým principem, o kterém je potřeba mluvit, je lidská důstojnost.

Jak podnikat aneb Know how Jiřího Jemelky

S novým školním rokem otevíráme další sérii rozhovorů, která se nyní zaměří na praktické rady z oblasti podnikání, řízení a vedení lidí.

Povolání podnikatele XXIV.

Otevíráme novou kapitolu, ve které se zaměříme na etické sociální principy a jejich uvádění do podnikatelské praxe.

Povolání podnikatele XXIII.

Globalizace, komunikační technologie, financializace ekonomiky a kulturní změny. Tyto faktory podle našeho dokumentu v současnosti výrazně ovlivňují svět podnikání.

Povolání podnikatele XXII.

Ekonomika se stále více financializuje. Podíl na finančním trhu roste rychleji než produkce. Proto také měla poslední ekonomická krize takový dopad po celém světě.

Ekonomika společenství XI.

Dnes budeme hovořit o praktickém fungování tohoto hnutí u nás v Česku a nové vizi, se kterou Ekonomika společenství přichází: tzv, prorocká ekonomie.

Povolání podnikatele XXI.

Komunikační technologie mají ambivalentní vliv na řízení podniků. Např. redukují náklady či prohlubují a zefektivňují spolupráci.

Ekonomika společenství X.

V seriálu věnovanému hnutí Ekonomika společenství dnes uzavřeme téma jeho směrnic pro vedení podniku. Je jich celkem sedm a dělí se podle barev duhy od červené po fialovou. Té je věnovaná problematika komunikace.

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).