Dny v tichu (2. - 7. 1. 2024)

Začněte nový rok nahlédnutím do svého nitra!
Zapomeňte na stres a shon každodenního života a přidejte se k lidem z byznysu, kteří se potýkají s podobnými starostmi jako Vy!

 2. až 7. ledna 2024 Vranov u Brna

Přihlašte se a užijte si chvíle klidu, které Vám umožní zblízka poznat Boha.

Dny v tichu nabízejí možnost hlubokého zamyšlení a spojení s Bohem. Během pobytu má každý účastník možnost zpovědi, pravidelné mše a osobního rozhovoru s knězem.
K dispozici je také zahrada pro okamžiky klidu a uvolnění. Doporučujeme si vzít s sebou duchovní literaturu.
Aby byl pobyt ještě příjemnější, prosíme Vás o to, abyste nechali notebooky a mobilní telefony doma nebo je vypnuli. Pokud budete mít jakékoli dotazy nebo potřeby, rádi se o Vás postaráme a budeme se snažit, aby byl pro Vás pobyt co nejpříjemnější!

Jak takové dny v tichu vypadají?
Ráno se všichni účastníci společně pomodlí a během snídaně si v klidu popovídají. Po té se každý odebre do svého nitra a odpočívá v tichu a klidu až do oběda, kdy se opět setkají
s ostatními a sdílejí své pocity a myšlenky. Odpolední čas je věnován niterním modlitbám a usebrání. Po večeři se opět můžete sejít s ostatními a probrat si, co Vás v posledních hodinách naplňovalo.

Jedním z prostředků, jak dát v tichu větší prostor Pánu Bohu je i půst o chlebu a vodě. Při minulém konání Dní v tichu, využila možnost postit se více než polovina účastníků a ohlasy byly velmi pozitivní. Půst však není v žádném případě povinností. Nejde o to, být v napětí z nedostatku potravy, které by člověka soustředilo jen na prázdný žaludek.

Zkušenost ticha není pro každého snadná a stává se, že je člověk vystaven nepříjemným pocitům pramenícím ze skutečností, které jsou v každodenním životě potlačeny. I pro tyto případy je na místě připravena důvěryhodná osoba, za níž může každý účastník kdykoliv přijít. Společně pak hledají cestu, jak nastalou situaci řešit.

 

Traduje se jeden příběh ze života francouzského katolického kněze jménem Jean Maria Vianneye, zvaného farář arský. Je o starém sedlákovi, který trávil hodiny a hodiny v kapli, nepohnutě tam seděl a nic neříkal. Kněz se ho zeptal: "Co tam stále děláte celé ty hodiny?" Starý sedlák mu vysvětlil: "Dívám se na Boha, on se dívá na mne, a jsme oba šťastni."

 

Dvakrát do roka vytváříme prostor pro hluboké a intenzivní prožití setkání s proměňující přítomností.

Jezdí s námi více jak 40 lidí z byznysu ročně a zájem stále roste. Proč? Je to jednoduché. Hledají a nacházejí!

 


Těšíme se na Vás!
Váš KompasRegistrační formulář:

Prosím vyplňte pole Jméno a příjmení
Neplatná emailová adresa
Prosím vyplňte pole Telefon
Prosím vyberte jednu z možností stravy
Neplatný vstup
Musíte souhlasit s GDPR
Opište kód správně.