Dny v tichu 15.-20. 7. 2024

Dny v tichu ve Štěkeni

Pojďte si s námi odpočinout od každodenního stresu a povinností s lidmi z byznysu, které tíží podobné starosti.

15. až 20. července 2024 na zámku ve Štěkeni

Dny strávené v tichu nabízí příležitost k hlubokému zamyšlení a sbližování se s Bohem. Během vašeho pobytu budete mít možnost zpovědi, pravidelných mší v zámecké kapli a pro osobní rozhovory o duchovních věcech i všedních starostech vám budou k dispozici sestry Congregatio Jesu. 

Pro chvíle ticha a osobního klidu můžete využít nádherný zámecký park i kapli.

Doporučujeme si vzít s sebou duchovní i jakoukoliv jinou literaturu. Aby byl pobyt ještě příjemnější, prosíme vás o to, abyste nechali notebooky a mobilní telefony doma nebo je vypnuli.


Jak dny v tichu probíhají? Ráno začíná společnou modlitbou před snídaní a příjemným hovorem s ostatními během jídla. Po snídani se každý odebere, do svého nitra a setrvává v tichu a pokoji do oběda. Po obědě se opět odebereme k hovorům s Bohem. Po večeři se opět můžete sejít s ostatními a probrat si, co vás v posledních hodinách naplňovalo. 

Součástí dní v tichu je i program zahrnující mše, modlitbu růžence i tichou adoraci. Veškeré body programu jsou dobrovolné a rozhodnutí o účasti je vždy na samotném účastníkovi. 

Jedním z prostředků, jak dát v tichu větší prostor Pánu Bohu je i půst o chlebu a vodě. Při minulém konání Dní v tichu, využila možnost postit se více než polovina účastníků a ohlasy byly velmi pozitivní. Půst však není v žádném případě povinností. Nejde o to, být v napětí z nedostatku potravy, které by člověka soustředilo jen na prázdný žaludek.

Zkušenost ticha není pro každého snadná a stává se, že je člověk vystaven nepříjemným pocitům pramenícím ze skutečností, které jsou v každodenním životě potlačeny. I pro tyto případy bude na místě důvěryhodná osoba, za níž bude moci každý účastník kdykoliv přijít. 

Cena pobytu zahrnuje ubytování na 5 nocí v samostatném pokoji, rekreační poplatek obci a vámi zvolenou stravu.
V případě dotazů nebo individuálních požadavků na pobyt se na nás obraťte na telefoním čísle 739144522 nebo napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.„Plodem ticha je modlitba, plodem modlitby je víra, plodem víry je láska, plodem lásky je služba, plodem služby je pokoj.“ —  Matka Tereza

Dvakrát do roka vytváříme prostor pro hluboké a intenzivní prožití setkání s proměňující Přítomností.

Jezdí s námi více jak 40 lidí z byznysu ročně a zájem stále roste. Proč? Je to jednoduché. Hledají a nacházejí!

Těšíme se na vás!

Váš KOMPAS

Přihláška:

Prosím vyplňte pole Jméno a příjmení
Neplatná emailová adresa
Prosím vyplňte pole Telefon
Prosím vyberte jednu z možností stravy
Neplatný vstup
Musíte souhlasit s GDPR
Opište kód správně.