Otevíráme dveře milosti a pokoji

Otevíráme dveře milosti a pokoji

Jaromíra Biolka jsem poznal na letošních Dnech v tichu, které pořádáme. Zaujal mne svým klidem a otevřeností. V Týnci nad Sázavou provozuje kavárnu, ve které chce nabídnout více než občerstvení. Nabízí setkání s Tátou.

V prvním rozhovoru se doslechnete Jaromírův příběh o jeho konverzi k víře. Jeho otec byl alkoholik, proto si Jaromír odnesl do dospělosti slušnou výbavu zátěží pro další život. Ale když se setkal s Bohem, získal mnoho milostí. Bůh mu pomohl najít vlastní hodnotu, usmíření s otcem a také mu zachránil manželství. Jaromír svědčí o tom, že kdyby nebylo Táty, skončí jako jeho vlastní otec.

V druhém pokračování rozhovoru s Jaromírem se zaměřujeme na jeho projekt Cafe Příběh. V Týnci nad Sázavou provozuje kavárnu, bistro a hostel. Celá koncepce stojí ale na osobním setkání a sdílení. Chce propojit na jednom místě byznys a život církevního sboru.

Vypadá to, že jim Táta, jak Jaromír oslovuje Boha, žehná a podporuje je.

Lk 6,38: Dávejte a bude vám dáno. Dobrou míru, natlačenou, natřesenou, překypující.

Toto Boží slovo inspiruje tým Jaromíra, jak dělat jejich službu bistra a kavárny. Vede je to jednak k bezvýhradné poctivosti, ale také ke všímavosti vůči svým hostům. Řeknete si, vždyť je to jasné a takto to chce dělat každý. Jenomže nechce...

Inspirujte se s námi Ježíšovou výzvou, abychom dávali a to v maximální míře.

 

Všechny naše rozhovory najdete na podcastu Hodnoty v podnikání:

SpotifyspotifyGoogle podcasts google podcast Pocket casts pocket cast  Overcast a dalších, které najdete na Anchor.

[widgetkit id="35" name="Podcast"]

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).