Přísná, spravedlivá a odvážná

Přísná, spravedlivá a odvážná

Julie Kamanová je energická a kreativní dáma, pro kterou je velkou vášní účetnictví. A protože se takové vášni nemohla plně oddat coby samostatná účetní, založila si účetní a daňovou kancelář JK EDIT. Ukázalo se, že Julie je stále živý plamen, který neustále rozpaluje ostatní a probouzí pro mnohé nepochopitelnou vášeň k číslům a proměnlivým předpisům.

Julie je ženou mnoha zálib a ráda přijímá nové výzvy. Zároveň se věnuje několika věcem najednou. Vedle firmy má rodinu, hraje na varhany, stará se o svou obec apod. Nakolik opravdu zvládá tolik činností?

Za vznikem Juliiny firmy stojí nespokojenost. Na tom není nic zvláštního. Její nespokojenost ale spočívá v potřebě dobrodružství. A stále je tu řeč o účetnictví. Julii totiž nestačí zajetá rutina profesionála. V každém zadání a účtech hledá nové možnosti, příležitosti i inovace. Našla si zábavu v pátrání po věcech, na které by jiní vůbec nepomysleli. Touhu po dobrodružství přenáší Julie také do vztahu s klientem. Upne na něj své zvídavé oči a snaží se ho vnímat co nejvíce do hloubky. Pak může doslova těžit z hlubokého vztahu, který potvrzuje to, že se jak klient těší na setkání se svou účetní a naopak.

Nebe ale není jen bez mráčků a Julie se svými lidmi musí řešit i konfliktní situace. Jsou na to předem připravené a působí hlavně prevencí a firemní kulturou. Ta zasahuje i do šedých zón, do kterých se Juliina firma nechce pouštět. Přesto občas někdo zatouží po prazvláštní optimalizaci. A schválně si poslechněte, jak se umí náš host s těmito výzvami vypořádat.

Julie si pro třetí část svědectví vybrala verš z Lukášova evangelia: Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi. Tato Ježíšova slova jí totiž připomínají úsilí o vzájemném vycházení si vstříc v její rodině. O to přirozeněji to slovo také rezonuje v Juliině působení mezi zaměstnanci. Chce od zaměstnanců přesnost a upřímnost. Chce, aby s ní řešili důležité věci a včas. Odmítá pomluvy a dusno ve firmě. A proto se znovu a znovu snaží být první, kdo se do těchto drobností pouští a dodržuje je. Funguje to? Vyplatí se to Julii? V následujícím rozhovoru o tom upřímně svědčí:


Všechny naše rozhovory najdete na podcastu Hodnoty v podnikání:

SpotifyspotifyGoogle podcasts google podcast Pocket casts pocket cast  Overcast a dalších, které najdete na Anchor.

[widgetkit id="35" name="Podcast"]

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).