Nejvíc bolí strach

Nejvíc bolí strach

Eva je zubařka a zároveň podnikatelka. Dlouho mi nedávalo smysl, jak by mohla tyto dvě věci spojit. Ale během rozhovoru jsem to pochopil.

Rodiče připravili Evu perfektně do života a vyrostla z ní organizačně zdatná, empatická a Boha hledající žena. K tomu našla toho pravého muže, jehož v průběhu rozhovoru opakovaně chválí. Dokážou se totiž vzájemně doplňovat v tom, co druhý potřebuje.

Eviným snem bylo založit stomatologickou kliniku, kde byste našli péči na všechny problémy, které mohou vaše zuby trápit. A kouzlo, ve kterém se projevuje podnikatelský duch manželů Brázdilových, je v tom, že tuto kliniku založili daleko od velký měst. Otevřeli ji v Osové Bitýšce.

Proto je jejich rozvoj pomalejší, když chtějí udržet kvalitu. Eva např. touží po tom, aby měla "svého" anesteziologa. Ale kde brát? A proto musí být trpělivá.

Pečovat o zuby lidí ve skoro vesnickém prostředí má sva specifika a Eva o nich otevřeně mluví. Díky nim má totiž svou práci ještě raději. Zároveň cítí velkou zodpovědnost za pacienty a buduje si ke každému z nich vřelý vztah. Zejména k dětem.

Přesto často stojí před rozhodnutími, kdy musí udělat něco proti vůli lidí, o které pečuje. Někdy musí být přísná a kritická. Jak zvládá tyto situace?

Eva si také pro třetí část rozhovoru, kdy se díváme do Písma, vybrala úryvek z Janova evangelia, 11. kapitoly, kdy Ježíš přichází k hrobu Lazara a setkává se s Martou. Jejich rozhovor je pro Evu velmi inspirativní a povzbuzující. Schválně, vnímáte tento úryvek podobně?


Text

Všechny naše rozhovory najdete na podcastu Hodnoty v podnikání:

SpotifyspotifyGoogle podcasts google podcast Pocket casts pocket cast  Overcast a dalších, které najdete na Anchor.

[widgetkit id="35" name="Podcast"]

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).