Už se bojím méně

Už se bojím méně

Podnikatel Pavel Slavíček je naším dalším hostem v podcastu Hodnoty v podnikání. Pavel se vyučil kovařině, aby pak jako český Honza odešel do světa hledat to pravé řemeslo a nakonec se vrátil do rodinné firmy zaměřenou na dodávání IT technologií. Pavel se ale někdy vnímal jako marnostratný syn. Neodešel tehdy úplně v dobrém a víra Boha jeho mysl taky moc nezaměstnávala.

Pavel dnes podniká s bratrem. Působí na pozici CEO a má na starosti především komunikaci s lidmi a provoz firmy. Občas si vzpomene na výheň a kovadlinu, protože to byla práce, která ráno začala a večer skončila. Dnes je v práci vlastně stále. Navíc vnímá zvláštní bázeň vůči svému tátovi. Ten vybodoval firmu od nuly. A na Pavlovi dnes je, aby společnost prospívala. Jenže se mu to vždy nedaří. Obzvláště nyní, kdy jim epidemická situace háže klacky pod nohy. Více si poslechněte v tomto podcastu:
Pavel začal hledat pomoc a na doporučení se dostal i k nám do KOMPASu. Je pravidelným účastníkem manažerských konzultací. Vedle vylepšování profesních dovedností na něj tyto konzultace působí i v jeho duchovním životě. Pavel se obrací k Bohu s důvěrou častěji, než kdy dříve. A především nemá pro Všemohoucího seznam úkolů, ale otevřené důvěřivé srdce. Proto se přestal tolik bát o konkrétní jednotlivosti a bojuje s nepřízněmi s větší energií. Nejen o tom uslyšíte v následujícím podcastu.
A do třetice nabízíme naše rozmýšlení nad podobenstvím o marnotratném synovi, které vybral Pavel sám. Když byl mladý a plný bojovné nálady, zavrhl veškeré jistoty a odešel od rodiny hledat vlastní štěstí. Odešel do Rakouska a střídal různé práce. Zažil mnoho složitých situací a opakovaně si sáhl na dno. Měl hlad, byl sám a odmítal víru v Boha. Po letech se ale začal jakoby probouzet, jeho víra ožívala. Po čase poznal svou budoucí ženu, se kterou má dnes dvě malé děti a vrátil se domů. O Pavlově hledání Boha a pokoje v srdci si můžete poslechnout v tomto posledním podcastu.

Celý rozhovor podobě záznamu živého vysílání najdete ve facebookové skupině KOMPAS Křesťanský podnikatel.
Text podobenství o marnostratném synovi:

"Jeden člověk měl dva syny. Ten mladší řekl otci: `Otče, dej mi díl majetku, který na mne připadá.´ On jim rozdělil své jmění. Po nemnoha dnech mladší syn všechno zpeněžil, odešel do daleké země a tam rozmařilým životem svůj majetek rozházel. A když už všechno utratil, nastal v té zemi veliký hlad a on začal mít nouzi. Šel a uchytil se u jednoho občana té země; ten ho poslal na pole pást vepře. A byl by si chtěl naplnit žaludek slupkami, které žrali vepři, ale ani ty nedostával. Tu šel do sebe a řekl: `Jak mnoho nádeníků u mého otce má chleba nazbyt, a já tu hynu hladem! Vstanu, půjdu ke svému otci a řeknu mu: Otče, zhřešil jsem proti nebi i vůči tobě. Nejsem už hoden nazývat se tvým synem; přijmi mne jako jednoho ze svých nádeníků.´I vstal a šel ke svému otci. Když byl ještě daleko, otec ho spatřil a hnut lítostí běžel k němu, objal ho a políbil. Syn mu řekl: `Otče, zhřešil jsem proti nebi i vůči tobě. Nejsem už hoden nazývat se tvým synem.´ Ale otec rozkázal svým služebníkům: `Přineste ihned nejlepší oděv a oblečte ho; dejte mu na ruku prsten a obuv na nohy. Přiveďte vykrmené tele, zabijte je, hodujme a buďme veselí, protože tento můj syn byl mrtev, a zase žije, ztratil se, a je nalezen.´ A začali se veselit.
Starší syn byl právě na poli. Když se vracel a byl už blízko domu, uslyšel hudbu a tanec. Zavolal si jednoho ze služebníků a ptal se ho, co to má znamenat. On mu odpověděl: `Vrátil se tvůj bratr, a tvůj otec dal zabít vykrmené tele, že ho zase má doma živého a zdravého.´ I rozhněval se a nechtěl jít dovnitř. Otec vyšel a domlouval mu. Ale on odpověděl: `Tolik let už ti sloužím a nikdy jsem neporušil žádný tvůj příkaz; a mě jsi nikdy nedal ani kůzle, abych se poveselil se svými přáteli. Ale když přišel tenhle tvůj syn, který s děvkami prohýřil tvé jmění, dal jsi pro něho zabít vykrmené tele.´ On mu řekl: `Synu, ty jsi stále se mnou a všecko, co mám, je tvé. Ale máme proč se veselit a radovat, poněvadž tento tvůj bratr byl mrtev, a zase žije, ztratil se, a je nalezen.´"

Všechny naše rozhovory najdete na podcastu Hodnoty v podnikání:

SpotifyspotifyGoogle podcasts google podcast Pocket casts pocket cast  Overcast a dalších, které najdete na Anchor.

[widgetkit id="35" name="Podcast"]

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).