Máme se jednoduše rádi

Máme se jednoduše rádi

Dusno je pro ni vždy podezřelé a nemá ráda slovo problém. Problémy totiž bere vždy jako výzvy. Naším hostem je tentokrát sr. Lucie Cincialová, proděkanka CMTF UP a generální představená "opavských" sester.

Lucie se po vstupu do Kongregace Milosrdných sester třetího řádu sv. Františka začala věnovat teologii. Specializovala se na spirituální teologie. Před pěti lety ale dostala zvláštní nabídku, kterou nejprve odmítla. Měla se stát proděkankou. Po zralé úvaze a poté, co vše promodlila, tuto výzvu nakonec vzala. Zajímavé na Lucii je, že odmítá jakékoliv spekulace, jaké by to bylo, kdyby do vedění fakulty nešla a zůstala u své vědecké práce. Neuvažuje vůbec, jestli je dobrá anebo špatná proděkanka. Prostě jí teď je, protože to po ní chce Bůh.

Před dvěma lety Lucii zvolily její řeholní sestry generální představenou. Takže vedle práce začala dělat šéfku i doma. V našem prvním rozhovoru srovnává tato dvě prostředí a dosvědčuje, že se v mnohém doplňují. Zároveň by nemohla svou práci dělat, pokud by neměla doma podporu, v práci výbornou atmosféru a řád, který ji každý den provází. Přesto, že to nebývá jednoduché, kázeň, řád či askeze, chcete-li, Lucii velice pomáhá k tomu, aby plnila své úkoly ve správný čas. A také si vyhradila prostor na nutný odpočinek. V neděli Lucie rozhodně nepracuje. Více uslyšíte v druhém příspěvku.

Pro třetí rozhovor jsme otevřeli Janovo evangelium, 10. kap. 1. až 5. verš. Nakolik se může šéf identifikovat s Dobrým pastýřem? Co můžeme vidět za těmi dveřmi, který se vchází správně, místo překakování ohrady?

Amen, amen, pravím vám: Kdo nevchází do ovčince dveřmi, ale přelézá ohradu, je zloděj a lupič. Kdo však vchází dveřmi, je pastýř ovcí. Vrátný mu otvírá a ovce slyší jeho hlas. Volá své ovce jménem a vyvádí je. Když je má všecky venku, kráčí před nimi a ovce jdou za ním, protože znají jeho hlas. Za cizím však nepůjdou, ale utečou od něho, protože hlas cizích neznají.

play button Máme se jednoduše rádi

play buttonStarám se pánu Bohu o jeho děti

play button Já rozhodně stádo ovcí nevedu!

Rozhovor vede Marek Chvátal.

Music by Scott Holmes.

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).