Pracujeme tvrdě, ale i přitom se bavíme

Pracujeme tvrdě, ale i přitom se bavíme

David Zubík začal před pěti lety nabízet domácnostem a firmám energeticky úsporná řešení pro jejich domy. Za necelý rok měl tolik zakázek, že se rozhodl založit firmu ENDUM. Jeho manželka Hana opustila své původní zaměstnání a šla pracovat s manželem. Do té doby se nikdy tolik nehádali, jako ve firmě.

David s Hankou zaměstnávají nyní osm lidí. Jejich byznys stojí hodně na umění využít aktuální dotace pro zateplování, výměnu topení apod. Za pár let ale takto štědré podmínky pro jejich zákazníky skončí. A Zubíkovi budou muset měnit strategii. V prvním příspěvku se dozvíte, jak dali David s Hankou ENDUM dohromady, jaké překonávají překážky ve své práci a jaké si stanovili hranice. Při práci s dotacemi totiž dochází snadno k jejich porušování.

David sepsal pár motivačních vět pro sebe a své zaměstnance, podle kterých chce firmu řídit. Podrobně si je projdeme v druhém příspěvku:

  • Jsme společnost pro lidi.
  • Neustále se zlepšujeme.
  • Rosteme a jdeme kupředu.
  • Jsme optimisté a realisté.
  • Pracujeme tvrdě, ale i při tom se bavíme.
  • Nastavujeme model.
  • Jsme slušní a poctiví.

Tyto hodnoty skrývají i hlavní třecí plochy Zubíkových. Davit je optimista, Hance to přijde spíše jako naivita, protože sebe vidí jako realistu. Ve spojení s tvrdou prací to vyvolává časté konflitky, ke který se naši hosté bez bázně přiznají. Po jejich bouřce je prý totiž vždycky čistý vzduch a v rukou mají řešení problému.

Hanka s Davidem mají dvě malé děti. Pro rozhovor nad evangeliem jsme si proto vybrali úryvek, ve kterém Ježíš napomíná své učedníky, aby nebránili dětem za ním přicházet.

Mk10 ,13-16 Tu mu přinášeli děti, aby se jich dotkl, ale učedníci jim to zakazovali. Když to Ježíš uviděl, rozhněval se a řekl: "Nechte děti přicházet ke mně, nebraňte jim, neboť takovým patří království Boží. Amen, pravím vám, kdo nepřijme Boží království jako dítě, jistě do něho nevejde." Objímal je, vzkládal na ně ruce a žehnal jim.

play button Energetický dům

play button Pracujeme tvrdě, ale i při tom se bavíme

play button Nechte děti přicházet ke mně

Rozhovor vede Marek Chvátal.

Music by Scott Holmes.

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).