Podnikání musí mít smysl

Manželé Jiřína a Milan Hovorkovi začali podnikat jako mnozí krátce po sametové revoluci. Dostali nabídku k prodeji papírů do tiskáren a dalších potřeb. Během krátké doby zjistili, že prodávat umí. Vzápětí se ale začali trápit otázkou, jestli nákup a prodej je právě to, čemu by se měli věnovat.

hovorkovi 5 7Dnes Jiřina s Milanem ve svém podnikání smysl vidí. Už na začátku si museli vyříkat, co může obchodování s kancelářskými potřebami namísto třeba výroby něčeho hmatatelného přinášet dobrého a jestli opravdu tímto směrem chtějí jít. O již z významné části projité cestě za smysluplným byznysem hovoříme v prvním příspěvku.

V přesvědčení, že si zvolili správnou cestu, Hovorkovy utvrdila i situace s jejich nejstarším synem Pavlem. Vinou nemoci má omezené pracovní schopnosti. V APAPu mu však rodiče dovedli vytvořit vhodné podmínky k práci. Díky tomu je Pavel užitečný a spokojený. Možná i tato zkušenost přivedla Jiřinu a Milana k myšlence vybudovat sociální podnik, kde budou pracovat tělesně i duševně hendikepovaní. Stabilita firmy totiž umožňuje podporovat tento ze začátku jistě ztrátový podnik. Poslechněte si více o smyslu sociálního podnikání v druhém přispěvku.

Do třetice nabízíme opět rozhovor nad úryvkem evangelia, tentokrát z Mt 7,24-27.

"A tak každý, kdo slyší tato má slova a plní je, bude podoben rozvážnému muži, který postavil svůj dům na skále. Tu spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a vrhly se na ten dům; ale nespadl, neboť měl základy na skále. Ale každý, kdo slyší tato má slova a neplní je, bude podoben muži bláznivému, který postavil svůj dům na písku. A spadl příval, přihnaly se vody, zvedla se vichřice, a obořily se na ten dům; a padl, a jeho pád byl veliký."

play button  Podnikání musí mít smysl

play button  Práce pro každého

play button  Základ na skále

Rozhovor vede Marek Chvátal.

Music by Scott Holmes.

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).