Konference Podnikání a rodina, záznam z 22. září 2018

irena smekalova 2018 06 04 07 24 43

Irena Smékalová

Jejím životním krédem jsou slova krále Šalomouna: „Pouštěj svůj chléb po vodě, po mnoha dnech se s ním shledáš“. Postupnou a pečlivou prací na sobě, inspirací od druhých, modlitbou a důvěrou v Boží záměr se Ireně daří využívat své hřivny v povolání psycholožky, lektorky a supervizorky v neziskových organizacích. Věnuje individuálnímu poradenství. S manželem Petrem vedou soukromou manželskou poradnu. Společně přednášejí manželům i snoubencům. Mají spolu pět krásných dětí.

_________________________________________________

jiri jemelka 2018 05 29 09 10 34

Jiří Jemelka

Zakladatel společnosti J.I.P. pro firmy s.r.o., který se z pozice obchodníka ve vzdělávací společnosti postupně propracoval až na samostatného firemního konzultanta a lektora. Jiří má čtyři děti. Patří mezi ty byznysmeny, kterým manželka výrazně pomáhá, pozvedá je a dává jim zpětnou vazbu.

_________________________________________________

habovstiak juraj 2018 05 29 09 09 46

Juraj Habovštiak

Měl ještě velmi malé děti, když zanechal dobrého místa ve firmě Tesla a doma v garáži začal podnikat. S přáteli začal konstruovat stroje a podařilo se mu „z ničeho“ vybudovat velikou a úspěšnou firmu MTS s.r.o., která dodává jednoúčelové stroje. Hned v začátku si stanovil, že chce podnikat jako křesťan a držet se toho, co chce Ježíš. Přesto, že to bylo někdy nepříjemné, plnil své povinnosti bez hledání kliček a optimalizací.

_________________________________________________ 

sukenik stefan maria

Štefan Súkeník

Začal podnikat v roce 1991, bez kapitálu, zkušeností a povědomí o podnikání. Založením firmy KINEKUS si ale splnil svůj sen. Dnes na Slovensku zaměstnává téměř 200 lidí. S manželkou Marií mají sedm dětí. Ve farnosti se společně věnují přípravě snoubenců na manželství.

_________________________________________________ 

Lubomir Kliestik 16 9

Ľubomír Klieštik

Podniká v kamenictví na Slovensku. Vyrostl v křesťanské rodině, ale k osobní konverzi si musel projít složitější cestou. Jako mladý hledal smysl života nejprve v zábavě, pak v extrémních sportech. Nakonec mu pomohlo společenství mladých křesťanů. Od té doby vnímá intenzivně Boží působení v rodině i ve firmě. Pan Klieštik má dnes sedm dětí. Miluje svou rodinu, přesto s ohledem na firmu bývá doma méně času a vnímá to jako špatný signál.

_________________________________________________ 

pavel vimr 16 9

Pavel Vimr

Podnikat začal v 90. letech, pouhý měsíc po konverzi ke křesťanství. V té době ještě mezi vírou a živností přímou souvislost neviděl. Dnes však své podnikání přijímá jako povolání od Boha. Podnikat začal nejprve jako živnostník. Od roku 1998 úspěšně vede firmu Victory Czech zaměřenou na výrobu kovových dílů pro automobilový průmysl.

_________________________________________________

nuzik 2018 05 29 08 23 44

Mons. Josef Nuzík

Otec biskup pochází z veliké rodiny. Má čtyři bratry a šest sester. Vyrůstal v zemědělské rodině. Za totality však měli své živobytí značně ztížené, což bralo čas i sílu zejména jeho rodičům.

_________________________________________________

Nenechte si ujít novinky z KOMPASu

Odběr novinek z KOMPASu = zajímavé informace, pozvánky na kluby, semináře, konference, duchovní obnovy a další události.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Denně verš z Bible na email

Zadejte Vaše celé jméno a kontaktní e-mail a budeme Vám každé ráno posílat verš z Bible
Souhlasím se zpracováním osobních údajů (GDPR).