Dny ztišení a modlitby v klášteře

Rezervovali jsme 12 míst v trapistickém opatství Nový Dvůr. Zveme všechny, kdo hledají vhodné podmínky pro ztišení, aby načerpali nové síly do každodenní práce v roce 2019!

V průběhu svého pobytu se společně s mnichy zúčastníme v kostele mše svaté a modlitby církve. Zbývající čas budeme mít k osobní modlitbě a četbě. Můžeme se také setkat s knězem, který bude k dispozici či požádat o manuální práci.

Stravování

Snídaně, oběd a večeře jsou zajištěny. Jídla bude dostatek, proto není nutné si přivážet vlastní jídlo. Hosté jedí mlčky. Při jídle poslouchají hudbu a v poledne četbu z refektáře mnichů. Pomáhají při přípravě a úklidu stolů a také při umývání nádobí.

V prostorách domu hosté zachovávají ticho jako vzácný majetek, společný všem. Proto není k dispozici internet a mobily zůstanou vypnuté.

Cesta k opatství

Autobusem: Praha–Plzeň–směr Karlovy Vary – vystoupit na zastávce Bezvěrov (9,3 km pěšky po silnici) nebo Nežichov, roz. (6,5 km) nebo Toužim (11 km).

Vlakem: nádraží Teplá (11 km).

Do opatství přijedeme 2. 1. 2019 před nešporami, tedy před 17.15.

Zájemci mohou kontaktovat Marka Chvátala emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. anebo se registrovat niže ve formuláři.

Přihlásit se na dny ztišení a modlitby

Po registraci Vám přijde na email potvrzení. Před začátkem události Vás budeme s předstihem informovat o podrobnostech.