Verše z Bible

 • "Ve všem se prokazujeme jako Boží služebníci jsme chudí, a přece mnohé obohacujeme nic nemáme, a přece nám patří vše."

  "2.Korintským 6,4.10"

  "Někdo rozdává a přibývá mu stále, kdežto ten, kdo je skoupý, mívá nedostatek."

  "Přísloví 11,24"

O nejčastějších chybách při vedení podniku

Kudy na tento seminář 12. prosince v Praze?

TUDY

Články

Duchovní obnova KOMPAS Vranov 2018

Duchovní obnova KOMPAS Vranov 2018

Rád bych svůj dnešní příspěvek na web krestanskypodnikatel.cz využil k jakési retrospektivě právě proběhlé duchovní obnovy KOMPAS, které se konala již po několikáté za sebou na Vranově u Brna.

Přečíst celý článek

Bůh se pořád do člověka zamilovává

Bůh se pořád do člověka zamilovává

P. Michal Altrichter SJ - říjnový text k inspiraci: „Milující srdce“ je množina a „rozlišování“ je podmnožina množiny milujícího srdce. „Podnikatel musí milovat dvojnásobně, neboť je křesťanem v protikladných akcích“, říká v jednom kázání papež František. Naše srdce musí být milující – to je hlavní množina; vše ostatní je podmnožina. V nejhlubší poslušnosti vůči Lásce je nejhlubší svoboda: obě hodnoty zrají pospolu. Láska je skála a zároveň zakotvení. Pokud nám důvěru dává Bůh, kdo ji nemůže nepřijmout, stojí-li na Boží straně?

Přečíst celý článek

Svědectví

Bůh si mě přeje spokojeného

Bůh si mě přeje spokojeného

Čím více pouští Pavel Vimr Boha do svého podnikání, tím lépe se mu daří. A prý se nebojí být za to Hospodinu vděčný.

Přečíst celý článek

Bůh žehná i skrze nezdary

Bůh žehná i skrze nezdary

Manželé Kamila a Patrik Báťkovi vyrábí přes sedm let bylinkové sirupy. Jejich produkce rychle roste, což vnímají jako Boží požehnání. Jeho péči ale dovedou vnímat i v okamžicích, kdy musí jak v práci tak doma překonávat překážky.

Přečíst celý článek

Formace

Povolání podnikatele III.

Povolání podnikatele III.

Princip subsidiarity a duchovní růst podnikatele - témata pro třetí rozhovor nad dokumentem Povolání podnikatele.

Přečíst celý článek

Povolání podnikatele II.

Povolání podnikatele II.

V druhém pokračování rozhovorů s plzeňským biskupem Tomášem Holubem nad dokumentem Povolání podnikatele Papežské rady pro spravedlnost a pokoj otevřeme otázku firemní kultury, firemních hodnot a duchovního doprovázení.

Přečíst celý článek

Podporují nás

Host: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář ČBK )

Moderuje: Mgr. Marek Chvátal

KOMPAS club: V adventní době se snažíme najít hosty, kteří vykonávají podnikatelskou nebo manažerskou činnost uvnitř církve. Pro setkání v Praze přijal naše pozvání generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl.

Náš rozhovor vycházel z pestrého životopisu P. Přibyla. V 90. letech vstoupil do kongregace redemptoristů. Již po deseti letech se stal provinciálem tohoto řádu. O pár roků později mu přibyla funkce prezidenta Arcidiecézní charity Praha. Vedle práce stále studuje. Kromě teologie se věnuje studiu finančního managementu a dějinám umění.

Na záznamu také uslyšíte, co zahrnuje práce generálního sekretáře, nakolik zná P. Stanislav Přibyl naše biskupy a jak velký na ně může mít vliv.

Kompas PRUVODKA audio 2a

Kompas PRUVODKA audio 2b

 • KOMPAS Křesťanský podnikatel, z.s.

 • Holická 47, 779 00 Olomouc

 • info@krestanskypodnikatel.cz

 • přihlášení